Theta Healing Tekniğiyle Nasıl Tanıştım ?

Thetahealing tekniği ile nasıl tanıştım?

Son dönemlerde bu soru ile çok karşılaştım. Herkese teker teker cevap vermeye çalışsam da buraya da bir yazı yazmak istedim.
Theta healing ile tanışmam da çok tesadüfi olmuştu. Ya da tesadüf değil de bunun adı tevafuk muydu acaba?:)

2014 yılında 5 arkadaş 19 Mayıs tatili için Olympos’ta Nefes Okulu’nun düzenlemiş olduğu bir etkinliğe katıldık.
Ama o zaman hepimizin önceliği ,nefes vs değildi. 19 mayıs tatilini uzatıp birkaç gün keyifle tatil yapmaktı 
Bilemezdim ki o tatilin benim hayatımı değiştirip dönüştüreceğini. O fitili ateşleyeceğini.
Orada ilk kez thetahealing ismini duydum.Ne olduğuna dair pek birşey bilmeden kulağıma ismi çalındı. Bilinçaltındaki hikayeleri dönüştürmeye yarar cümleleri aklımın bir yerine takıldı kaldı.
Tatil bitti İstanbul’a dönünce ise ne nefes, ne theta kalmıştı aklımda.

Ben ,standart iş tempoma geri dönmüş herkesin dışarıdan baktığında çalışmak isteyebileceği kadar büyük ve güzel şirketimde stresin içinde boğuluyordum.
Ama ne boğulmak.
Haftanın bir günü huzurluysa 4 günü sürekli mevcut müşterilerimi kaybetmemek için stres altında geçiyordu.


Stresten dolayı her gün kronik hale gelen mide ağrılarım, içtiğim ilaçların artık etki etmemesi ,zor zamanlardı.
Hiç unutmadığım bir gün var.Belki de dönüşümümü başlatan gün . Kavacıkta bir toplantıdan çıkmıştım.Bir telefoN mesajıyla kalbimin cız ettiğini bugün gibi anımsıyorum . Çünkü aynı hafta 3.müşterimi rakibe kaybettiğimi haber veriyordu o mesaj.
Ben yaptığım işi o kadar kişiselleştiriyordum ki kaybettiğim her firma ben de ‘’ sevgilim beni terketmiş ‘’ hissini yaşatıyordu.

En son mesaj ise noktayı koydu ve beni ağlama krizine soktu.Bir cafeye girdim hatta giremedim girişine çöktüm,ağlamaya başladım.Ama ne ağlamak…
Susturamıyorum kendimi.1,5 saat kadar susmadan ağladım.Cafe’nin çalışanlarından birisi bir tomar peçete ile yanıma geldi.Lazım olur belki deyip bıraktı ve kayboldu.
O gün anladım ki, ya bu iş bitecekti ya da ben ruh sağlığımı kaybedecektim. Çünkü bu stresi artık kaldıramıyordum Ağır geliyordu. Çılgınlar gibi çalışmama rağmen benimle alakası olmayan konular yüzünden sürekli bir kaybetme stresi yaşıyordum. Şimdi ise o günlere şükran duyuyorum. Eğer onlar olmasaydı şimdiki ben olamayacaktım.
Sonradan öğrenecektim ki aslında bu beni zorlayan, bazı zamanlar yerle bir eden kaybetme korkusu benimle ilgiliymiş Hatta benimle bile değil annemle ilgiliymiş. O zamanlar böyle bir bağ kuramamıştım tabii.Ama tekniği öğrendikten sonra neyi neden yaşadığımı fark ettim. Ne yaşıyorsak,ne hissediyorsak bu tamamiyle bizimle ilgili.

Deneyimlerimden bunun böyle olduğuna artık ikna oldum. İçimizde titreşen şeyler önceden yaşadığımız deneyimlerle ilgili.O küçük çocuğun kırıklıklarıyla ilgili. Bunu bir ara detaylıca yazarım.
Ne diyorduk? 3.firmamı da kaybettikten sonra kendimi çok kötü hissediyordum.

Bir şey yapmalıydım .Ama ne yapmalıydım?

O anda aklıma theta healing diye duyduğum bilinçaltı ile ilgili olan teknik geldi. Birşey yapmalıydım,kendim için birşey yapmalıydım. Yapmak zorundaydım.Öyle bir histi ki bu tarif etmem zor. Ben o zaman bir thetahealing danışmanlığını deneyimlemek istedim. Her türlü yönlendirmeye ihtiyacım vardı ki. Fazlasıyla sıkışmış hissediyordum.
O zaman anladım ki bu kaybetme korkusu tamamiyle benimle alakalıydı.O konu üzerine çalışınca bana bir rahatlama geldi.

Hatta çalışmamızın ilk sonucunu ertesi gün almak beni çok şaşırtmıştı. Çalışmadan bir sonraki gün çok önemli bir toplantım vardı. Bu kadar hızlı etki edebileceğini aklımdan bile geçirmiyordum.Bu hikayeyi eğitimlerimde mutlaka anlatıyorum .Bana bu deneyimi yaşatan o insanı hep sevgiyle anımsıyorum şükürler olsun ki. Nedense herşeyin zorlukla öğrenildiğini,çözümlendiğini öğrenmişiz.
Kollektiften gelen bir inanç buyrun 🙂

İşte bu inançlar bizi bu kadar etkileyip hayat standardımızı düşürüyor.
Eskisi kadar çok çalışmamama rağmen daha başarılı olmaya başladım. Ve işin garip tarafı herhangi bir müşterimde rakibe gitmemeye başladı. Çünkü bendeki hikaye çözülmüştü. Kaybetme korkusu bitince hayatımın gidişatı dönüştü.
Son bir senem kariyerim için değişik bir süreç oldu. Hiç aklımda olmayan şeyleri yaşarken buldum kendimi. Thetahealing eğitmeni olmak yoktu aklımda mesela. Oysa ben sadece kendime iyi gelmeye çalışıyordum.

Ama yine evrenin muazzam düzeni içerisinde,en olması gereken olmuştu. Şimdi geri dönüp baktığımda hem kendime dokunduğumu hem de sayısını bilmediğim bir çok kişiye dokunduğumu görüyorum.
Ben farkına varıp çözümlemeye çalıştıkça çözüm arayanlarla yolum kesişmiş. Ben de şifalanan konular başka başka insanlarında çözülmesine vesile olmuş. Bireysellikten bütüne giden bu yolda birilerine dokunmak ise yürekten gelen en büyük şükür sebebim.
Sevgimle

Yorum Yok

Yorum Yap