Theta Heling Nedir ?

Bu zamana kadar hala sırrını çözümleyemediğimiz beynimiz , değişik dalga boylarında titreşiyor.
Ruh halimize göre duygularımızın,hareketlerimizin titreşmesi gerçekleşir.
Aşık olduğumuzda,’’her yanım heyecandan titriyor’’ ya da ‘’o kadar sinirlendim ki onu parçalamak istedim’’ gibi ayrı ayrı dalga boylarında farklı frekanslarda titreşimler yayarız.
Her dalga boyunun salınımı ,duygularımızın değişimi sırasında frekansını değiştirir.

dalga boyu

Beyin Dalgası Frekans Aralığı Zihin Durumu
Delta 0.5Hz – 4Hz Derin Uyku Hali
Theta 4Hz – 8Hz Uykulu, uyuşuk ve derin hipnoz hali (uykunun ilk aşaması)
Alpha 8Hz – 14Hz Oldukça geveşemiş bir hal ama uyanık. Hafif hipnoz hali
Beta 14Hz – 30Hz Tamamen uyanık ve farkındalık hali

Beta: Günlük hayatta yaydığımız frekanstır.Bu frekans aralığında konuşur,karar verir,sinirlenir veya eyleme geçeriz.Günlük faaliyetlerimizin olduğu zihin durumudur.

Alfa: Gözlerimizi kapatıp biraz gevşediğimizde beynimizin geçtiği frekans Alfa’dır.Bu durumun hafif hipnoz hali olduğunu söyleyebiliriz.Alfa
frekansında ille gözlerin kapalı olması da gerekmez.Gün içinde dalıp gittiğimiz an’larda bu frekans aralığındadır.Bilinçli olarak zihin kontrolümüz azalmıştır.

Theta: Derin meditasyon ya da uyku hali diyebiliriz.Bilinçaltımızın yaydığı frekanstır.Kayıtlı olan ve bize hizmet etmeyen tüm negatif inanç ve kalıpları bu frekans aralığında değiştirebiliriz.Çünkü bu frekansta zihin hatırlamaya,anımsamaya ve dönüştürmeye çok müsaittir.Theta healing tekniği ismini bu frekans aralığından almıştır.

Delta: Derin uyku halidir.Bilinçaltı değil ‘’bilinç dışı’’ durumu geçerlidir.Bu evre bedenimizin dinlenme ve yenilenmesinin olduğu konumdur.Uyku ise zaten başlı başına bir şifalanma durumudur.


ThetaHealing tekniği ismini theta frekansından alan bir meditasyon tekniğidir.
ThetaHealing enerji sisteminin kurucusu Vianna Stibal’dir.Kendisi doğuştan sezgileri kuvvetli psişik birisidir.Aldığı eğitimlerle ,homeopatik bitki yöntemleri ve sezgisel yetenekleriyle birçok kişinin şifalanmasına katkı sağlamıştır.
Vianna, 1995 senesinde kendi yakalandığı kemik kanserinin üzerinde çalışırken beynin mucizeler yaratabildiğini deneyimleyince , kendisini bu yönteme adayarak .’’Ayağını kesersek ömrünü birkaç ay daha uzatabiliriz’’ diyen tıbba rağmen sezgilerini ve iç sesini dinleyerek yaptığı şifa ve yaratım çalışmaları ile kendi hastalığını şifalandırmıştır.Kendisi iyileşince ,Yaratıcı’ya bu şifa tekniğini öğrenmek isteyen herkese öğreteceğine dair söz vemiş. Halen Vianna,dünyanın çeşitli yerlerinde eğitimler vererek yeni eğitmenler yetiştirmeye devam ediyor.
Onun yaşadığı hastalık deneyimi ise şükürler olsun ki ihtiyacı olan ve bunu isteyen herkese dokunuyor.

Bilinçaltımızda doğduğumuz an itibariyle oluşmaya başlayan bir sürü kod vardır.Bu kodların hepsi bize olumlu olarak hizmet etmez.
Bir şekilde öğrenilmiştir ve eğer bunu fark edip çözümlemez isek bizden sonraki nesillere de aktarılma olasılığı çok yüksektir.
ThetaHealing ise çok güçlü bir meditasyon tekniğidir.Bu meditasyonla,evrendeki yaşam enerjisini kullanarak bize hizmet etmeyen ancak döngü gibi sürekli tekrarlayan inançlarımızı çok hızlı bir şekilde değiştirip dönüştürmeye yarayan mucizevi bir yöntemdir.

Bilinçaltımızdaki olumsuz kodları değiştirebilir miyiz?

EVET!!!

Bizler, içimizde olan duyguları mıknatıs gibi hayatımıza çekeriz. Bunlar sevgi gibi olumlu bir duygu veya üzüntü, gücenme, öfke, nefret gibi olumsuz duygular da olabilir. Bilinçaltımız olumlu ve olumsuz duygu arasındaki farkı bilmediği için her duyguyu gerçekleşmesini istediğimiz bir şey olarak algılayarak kabul eder ve bize bunları deneyimleyebileceğimiz benzer olayları ve kişileri getirir.

Bir Theta uygulayıcısı ile çalışarak fiziksel, zihinsel ve duygusal sağlığa kavuşmak mümkündür.
İnanç sistemlerinizi değiştirerek her şeydeki enerjinin bedeninizin kendini iyileştirme çabasını desteklemesine ve Theta’nın hayatınızda aradığınız değişimi yaratmanız için yardımcı olmasına izin verirsiniz.Hayatınızda istediklerinizi yapamıyorsanız, engellendiğinizi hissediyorsanız veya yeterince mutlu değilseniz bu da bir çeşit blokajdır. Unutmayalım ki, tek engel bizim zihnimizdir.

Düşüncelerimizi değiştirdiğimizde artık engeller de ortadan kalkmış olacaktır. Kendi önümüzden çekildiğimizde hayatta herşey mümkündür. Üstelik dönüşümü kinesyoloji kas testiyle anında hissedebilirsiniz.Düşüncelerinizi, geçmişinizi şifalandırıp, daha sağlıklı, bedeninizle ve zihninizle barışık, daha özgür bir yaşam oluşturmaya ve hayatınıza mucizeleri çekmeye hazır mısınız?
Hazırsanız haydi başlayalım .

Yorum Yok

Yorum Yap