Kedi Korkumu Nasıl Yendim ?

Ben kendimi bildim bileli kedilerden hep korktum.
Nedenini de hiç bilemedim bu korkunun. Kedi dendiğinde aklım çıkardı. Kedilerden çok daha büyük olmasına rağmen köpeklerden korkmuyordum ama ya kediler:)
Nedensiz ama hayatımı kısıtlayan bir durumdu bu. Ne zaman ne oldu korktum bilmiyorum ama hatırladığım 5 yaşındayken bile ben kedilerden korkuyordum. Bunu da şu hikayeden hatırlıyorum alında.
Babamın teyzesinin evi bahçeli bir evdi.

Yazın onlara  gittiğimizde ağaçların gölgesinde bahçede muhabbet edilirdi. Benimse aklımda kalan bir sahne var. Herkes bahçede oturup sohbet ediyor. Ben de  kediler ayağıma dokunacak diye bahçede oturamıyorum.  Evin içerisinde camın kenarında oturup onları seyrediyorum.
Böyle bir korku yani. Bilhassa yazın gittiğimiz mekanların dışarısında oturmak benim en büyük kabusumdu.

O kedicikler ayağıma dokunacaklar diye ben oturamazdım. Eğer illa oturmam gerekiyorsa o zaman da ayaakkabılarımı poşete koyar ,ayaklarımı altıma alıp öyle otururdum. Bir zararlarının olmayacağını bilinçli zihnimle bilmeme rağmen kendimi bu konuda frenleyemiyordum. Masayı devirmedim şimdiye kadar ama devirmeye çok yaklaştığım zamanlar oldu ?

Bu yıllarca böyle devam etti gitti. Neden korktuğumu bilmeden ve bu korkumun üzerine gitmeden.
Korkuyordum işte , nasıl korkum bitecekti bir anda?
Sonra yolum bir şekilde theta healing ile kesişti. Hayatımda beni etkileyen,rahatsız eden birçok şeyi bu teknikle değiştirip dönüştürmeye başladım. Ama elim bu kedi korkumun nedenini bulmaya bir türlü gitmiyordu.
Sudan bahanelerle sürekli bunu erteledim. Bu konu için çalışmak bile içimden gelmiyordu. Çünkü aslında farkına bile olmasamda ben bu korkudan besleniyordum. Sonra bir gün,her ne olduysa oturdum kendi kedi korkum üzerine çalıştım. Öyle tahmin ettiğim gibi çokta uğraştırmadı beni.

Hazır mısınız? Kedi korkumun altından ne çıktığını dinlemeye.
‘’Dikkat çekmek’
Yani ben yıllardır dikkat çekebilmek için kedilerden korkuyormuşum.
Böyle söyleyince çok anlamsız geldiğinin farkındayım ama sonuç ortada. Dikkat çekmek için kedilerden korkuyorum.
Muhtemelen ben çok çok küçükken etrafımda birisi kedilerden çok korktu ve korktuğu için insanlar onunla ilgilendi. Benim de çocuk zihnime ‘’dikkat çekmek istersen kedilerden korkmalısın’’ kodu yerleşti.

Aslan burcu olan ben, belki herkesten biraz daha fazla dikkat çekmeye ihtiyaç duyuyor olabilirdim tabii ? Ve bu benim bilinçaltımda yıllarca bana işkence çektirdi.Yaşam alanımı kısıtladı durdu. Bu inanç değişince de ilk başta bir yavru kediye dokunabildim. Buna kendim bile inanamadım. Sonra başka bir kediyi sevebildim.

Bu benim için inanılmaz bir deneyimdi. Asla yapabileceğimi düşünmemiştim. Kendime kedilerle uyum içinde yaşama hissini yüklediğimden beri de tuhaf bir şekilde birbirimizin yaşam alanına dokunmadan beraberce yaşayabiliyoruz. Mesela dışarıda bir yerde yemek yerken kediler geliyor masaya ama bana dokunmuyorlar.Bana değmeden geçiyorlar. Bu korkumdan artık özgürleştim ve yine thetahealing sayesinde şükürler olsun ki 30 senelik bir korkum sona ermiş oldu ?

Yorum Yok

Yorum Yap